Tvarkomės be chemijos

Tą akimirką, kai prasideda mūsų skalbimo mašinų remontas, dažnai susimąstome, kad dabar kurį laiką teks skalbti rankomis, o tai turbūt kenks mūsų odai. Tačiau iš tiesų tai nebūtinai bus kenksminga, jeigu pasirinksime ne agresyvius cheminius skalbiklius, o kažką natūralaus. Tiesą sakant, tvarkytis ir skalbti namuose be chemijos verta kuo dažniau – jeigu tik tai efektyvu ir mums patinka. Mat chemijos, kuri mums tikrai nepadeda, pilna visur aplink.

Kenkiame patys sau

Skalbimo mašinų remontasŽinoma, skalbti labai purvinus skalbinius su skalbimo milteliais yra geras pasirinkimas, tačiau visada galima imti pusiau ekologišką variantą. Rinktis kuo švelnesnius skalbimo miltelius, o skalbinius prieš tai pamirkyti vandenyje, kad jie tiesiog atmirktų, o paskui būtų skalbiami nesunkiai ir su švelnesne buitine chemija. Taip pat vietoje kalkių nuėmėjo, tokio kaip Calgon, galime tiesiog naudoti actą. Natūralų gaminį, kuris veikia taip pat efektyviai kaip ir skalbiant. Kartais visai be reikalo naudojame visur labai rimtas priemones, jos sklando ore. Mes naudojame visokius kvapiklius, dezodorantus, aerozolius tualete, tačiau tie gaminiai neretai yra nuodingi. Ir indus kartais plauname stipriausiu plovikliu, o paskui net normaliai neišskalaujame. Jeigu norime gero ryšio su gamta, harmoningos apsupties, tikrai nereikia visada pirkti viską, ką bruka reklama, mokėti 10 kartų brangiau ir gauti didžiules chemijos dozes.

Skalbiant

Skalbiant vietoje nukalkintojo, kaip minėjome, galima naudoti actą. Taip pat kaip skalbinių minkštiklį galima naudoti sodos. Tai puikus, paprastas būdas nenaudoti minkštiklio, kuris bus cheminis, o perskalauti drabužius natūralesne priemone. Jeigu kartais tenka išvalyti šokolado, arbatos ar kitas dėmes nuo drabužių, irgi nebūtina rinktis aštrių cheminių priemonių. Nes tiesiog galime pasirinkti tirpalu iš vandens ir amoniako. Tokios dėmės bus išvalomos lengvai, o paskui pajusime, kaip smagu turėti tikrai švarius namus be siaubingų priemonių.

Indų plovimas

Daug chemijos visada sunaudojame, kai plauname indus. Tačiau galima tik šiek tiek pamąstyti ir iškart pamatysime, kaip galima juos plauti. Pirmiausia vertėtų juos iššluostyti su popierine servetėle, ir tada jau labai daug neliks nešvarumų. Tada galima plauti indus su puikiu tirpalu, pagamintu taip pat iš sodos, arba iš garstyčių miltelių. Dar gerai tinka indų plovimui ir citrinos rūgštis. Taigi, galima indus plauti su natūraliomis priemonėmis, nekenkti sau ir aplinkai, sumokėti mažiau ir turėti tą pačią švarą bei gerovę namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *