Kaip piešti su kompresoriumi?

Oro kompresoriaiVeikiausiai pastebėję tokį pavadinimą kaip UAB Kompresorių centras pagalvosite, kad kompresoriai skirti rimtiems darbams, ir čia galima būtų jų įsigyti, jeigu tokie darbai grėstų. Labai ir nesuklystumėte, taip pamanę. Čia bus ir auksto slegio stumokliniai kompresoriai, ir visa kompresorių įvairovė. Tačiau jums teks susipažinti ir su ne tokia rimta, tačiau labai įdomia ir kūrybiška kompresoriaus panaudojimo sritimi. Kokia ji? Tai – kompresoriaus panaudojimas piešimui, dažymui ir šiuolaikinei tapybai. Kaip tą padaryti? Skaitykite žemiau.

Pasirinkite savo dažus ir skiediklį

Prieš pradedant dažyti arba piešti, tapyti, vertėtų išsirinkti dažus. Paprastai dažai skirstomi į aliejinius ir akrilinius. Aliejiniams reikia specialaus skiediklio, o akrilas gali būti skiedžiamas lateksu arba vandens pagrindo skiedikliu. Tačiau geriau kompresoriaus naudojimui tiks aliejiniai dažai, kurie yra sunkesni, tvirtesni, ilgiau išsilaiko, ilgiau ir džiūsta. Mat kompresorius turi itin daug jėgos, todėl jam yra visai ne problema ir padaryti taip, kad tie dažai išlėktų.

Pasiruoškite vietą, kur dažysite

Pirmiausia raskite vietą, kur galėsite išties atlikti visus darbus. Jeigu esate tikri, kad neužeis lietus, bus visą laiką geras oras, tada tai ir darykite atvirame lauke, po grynu dangumi. Tuomet jums mažiausiai teks kvėpuoti dažų ir dujų. Aišku, verta pasisaugoti ir didelio vėjo, nes jis gali nukreipti dažų purškimo srovę netinkama linkme. Kitu atveju, įrenkite erdvę dažymui su kompresoriumi viduje – darbinėse patalpose, dirbtuvėse ar savo garaže, kaip jums patogiau. Su laikraščiais ir lipnia juostele apsaugokite vietas ir detales, kur nenorėtumėte, kad būtų apdažyta.

Naudokite apsaugos priemones

Net jeigu pasirinksite vandens pagrindu skiedžiamus, ne tokius sunkius akrilinius dažus, vis tiek naudokite svarbiausias apsaugos priemones, nes kitaip turėsite daug bėdos. Tad pasistenkite susirasti geras minkštas ir lanksčias gumines pirštines, apsauginius akinius, skirtus tokio tipo darbams, ir būtinai kaukę, apsaugančią kvėpavimo takus.

Paruoškite paviršius

Paviršiai, kurie bus dažomi, paruošiami priklausomai nuo to, ką dažote. Jeigu tai automobilio durelės, tada gal reikės atlankstyti, kas įlenkta, „pašpakliuoti“ ir pašveisti. Jeigu tai – rąstinė siena, tada ir apdaila bus kitokia. Galbūt turėsite pašveisti su švitriniu popieriumi, gruntuoti, o tada tik dažyti.

Dažymas

Turėkite specialų purkštuką, kurį primontuosite prie kompresoriaus. Į jį bus pilami ir jūsų pasirinkti dažai, taigi, iš esmės, rankoje dirbdami jūs laikysite visus dažus naudojamus ir purštuką. Pamatysite, kaip smagu dažyti su kompresoriumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *