Kaip turi būti tinkamai apsaugoti nauji daugiabučių kiemai

Nauji rajonai populiariuose didmiesčiuose dygsta ir tokiose vietose, kur vis dar tvyro nesaugi senoji aplinka, tačiau tai geografiškai palankios vieots gyvenimui. Tokiose vietose bent jau tokios kameros https://www.sekimoiranga.lt/12-slaptos-sekimo-kameros yra būtinos, norint užtikrinti vietos saugumą. Ko iš tiesų reikėtų, norint, kad gyvenimas daugiabučiuose būtų saugus, kuo saugesnis?

Sumontuotos geros filmavimo kameros

Rainelės tikrinimasVisų pirma, tikrai turėtų būti sumontuota gera sekimo iranga, tokia kaip filmavimo kamera. Kartais bandoma sutaupyti ir kai kuriose vietose dedama tik muliažinė, netikra stebėjimo kamera. Yra vietų, kur tai irgi padeda, tačiau labiau ten, kur buriuojasi visiškai žalio supratimo neturintys chuliganai – paskutinio suolelio sėdėtojai, nakvynės namų gyventojai, negalintys internete sužiūrėti to, kaip atrodo netikra kamera, ir kuo skiriasi nuo tikros. Tačiau visgi ten, kur žaidžia vaikai, kur yra įėjimai į laiptines, kur stovi automobiliai ar kitas turtas – visuomet geriau stengtis tiesiog sumontuoti geras filmavimo kameras ir tai bus pats patogiausias būdas viską pamatyti, apsaugoti. Bet kokio nusikalstamumo atveju vėliau bus galima nesunkiai suvaldyti situaciją ir kamerų pagalba išsiaiškinti chuliganizmo kaltininku.

Aptvertos vaikų žaidimų aikštelės

Vaikų saugumas prie daugiabučių kiemų – labai jautri tema. Ir tai pagal dabartinius įstatymus negalima paleisti vaikų vienų žaisti prie daugiabučių. Tačiau galima tą daryti nuosavame name. Arba tikrai saugioje aptvertoje vaikų žaidimų aikštelėje prie namų, kai gali matyti vaikus tiesiog per langą. Tad reikėtų tikrai pagalvoti prieš įsigyjant būstą, ar tam yra užtikrintas pakankamas saugumas.

Ant tvorų visur – įspėjamieji ženklai dėl stebėjimo

Vien saugumo priemonių nepakanka. Dar labai reikalinga ir apie jas komunikuoti – skelbti lipdukais ir kitomis priemonėmis tiesiai ant tvorų, pastatų, stulpų. Kad visi, kam kirbės kažką negero padaryti, iškart suprastų, su kuo turi reikalą.

Saugios laiptinės ir durų rakinimas

Žinoma, labai svarbu ir saugios laiptinės. Jų saugumas paprastai užtikrinamas tuo pačiu būdu – parenkant geras, saugias šarvuotas duris ir domofonus. Būtent pastarieji užtikrina tai, kad į laiptinę patektų tik tie, kam ten reikia patekti. O tie, kam nereikia, nepatektų.

Saugūs balkonai

Na ir žinoma svarbu, kaip yra įkurdinti namų balkonai. Pirmojo aukšto balkonai – patys jautriausi. Čia reikia labai gero įrengimo, kad būtų visiškai saugu ir vagys nelįstų. Tačiau taip pat nereikėtų ir garbinti senovinių daugiabučių pirmojo aukšto balkonus vainikuojančių grotų, nes jos tiesiog kelia labai nemalonų pojūtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *