Aukštos energinės klasės naujos statybos būstas – ką tai reiškia?

Naujos statybos būstas traukia pirkėjų dėmesį – šie namai išsiskiria iki smulkmenų apgalvotais estetiniais ir funkciniais sprendimais bei puikiomis komforto sąlygomis. Renkantis naujus namus itin svarbų vaidmenį atlieka statinio energinė klasė. Nors dalis pirkėjų šį klausimą linkę ignoruoti, vis dėlto NT ekspertai teigia, kad A ir aukštesnė energinė būsto klasė yra itin svarbus kriterijus, kurio negalima pamiršti.

Kodėl svarbu rinktis aukštesnės energinės klasės būstą?

Atsižvelgiant į energinio naudingumo klasę, pastatai skirstomi į kelias kategorijas, kurių aukščiausioji yra A++. Prognozuojama, kad ateityje visi naujai statomi namai privalės atitikti aukščiausios klasės reikalavimus, tačiau šiandieninėje rinkoje vis dar galima rasti būstų, kurių energinis naudingumas toli gražu neatrodo džiuginantis.

Busto irengimasNT ekspertai pabrėžia, kad ir, atrodytų, nedidelis klasių skirtumas gali turėti daug įtakos jūsų kasdieniam komfortui ir patogumui. Pvz., lygindami A ir A+ klasės namus, matome, kad pastariesiems keliami kur kas griežtesni techniniai reikalavimai, t. y. A+ klasės namams naudojami efektyvesni termoizoliacijos sprendimai, taikomi griežtesni kriterijai langams, durims, kas leidžia padidinti šilumos perdavimo koeficientą. Tai užtikrina ne tik didesnes komforto sąlygas, bet ir mažesnes išlaidas už šildymą.

Aukštos energinės klasės būstai paprastai siūlo sprendimus, leidžiančius efektyviai išnaudoti atsinaujinančios energijos šaltinius, pvz., gali būti įrengti saulės kolektoriai, daug dėmesio skiriama drėgmės šalinimui, todėl pastatuose įrengiama rekuperacija, kuri prisideda prie tinkamo uždarų patalpų mikroklimato palaikymo.

Ką dar turite įvertinti, jei norite, kad naujos statybos būstas atitiktų visus jūsų poreikius?

Kad gyvenimas naujuose namuose būtų komfortiškas ir patogus, būtina įvertinti ir tokius aspektus kaip gyvenamasis mikrorajonas, būsto išplanavimas ir kvadratūra, gyvenamoji aplinka, vidinis kiemas ir susisiekimo galimybės. Jei turite vaikų ar planuojate šeimos pagausėjimą, reikėtų atsižvelgti ir į tai, ar šalia yra vaikų darželiai, jūsų lūkesčius atitinkančios mokyklos ar užklasinės veiklos užsiėmimų vietos, į kurias galėtumėte išleisti vaikus. Jei ketinate važinėti automobiliu, įsitikinkite, kad jo stovėjimo vieta nekels papildomų rūpesčių. Galiausiai, svarbu įvertinti ir pačią kaimynystę – paprastai naujos statybos būstas ir šių namų kvartalai suburia jaunas šeimas, šiuolaikiškus ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstančius gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *