Kas yra aeratoriai?

Žemės orinimasAtėjus pavasariui ir prasidėjus sodo bei vejos darbams, labai svarbu turėti tinkamą įrankį kiekvienam iš jų. Problema slypi tame, jog dauguma žmonių ne tik neturi, bet net ir nežino, kokių sodo įrankių yra. Pavyzdžiui, ar žinote kas yra aeratoriai? Šis prietaisas dažniausiai yra girdėtas tik tiems, kurie labai rimtai žiūri į sodininkystę ir vejos priežiūrą. Tai yra problema, nes aeratorius praverstų kiekvienam, kuris puoselėja savo veją ir nori, kad ji atrodytų kuo geriau.

Aeratorius savo išvaizda kiek primena rankinę žoliapjovę, tačiau jo paskirtis toli gražu nėra pjauti veją. Pagrindinė aeratoriaus paskirtis – žemėje suformuoti skyles, kurios tiekia deguonį ir taip pagerina vejos mikrofauną bei mikroflorą. Taip pat, tai pagerina drėgmės nutekėjimą, todėl vanduo neužsilaiko ant vejos.

Aeratoriaus nauda

Labai sunku suprasti ar įrankis yra reikalingas, kai nėra tiksliai žinoma, kokią naudą vejai jis duoda. Todėl pabandysime atskleisti pagrindinius privalumus, kuriuos gausite, jei savo veją palepinsite aeratoriaus procedūromis.

Visų pirma, svarbu išsiaiškinti, ką paveikia aeratorius. Aeratoriai labiausiai paveikia šieno sluoksnį dengiantį jūsų veją bei dirvožemio, esančio po veja, struktūrą. Tikriausiai jau žinote, kad kiekviena veja ant žemės pagrindo turi šieno, arba negyvos žolės sluoksnį. Jis yra reikalingas ir naudingas, tačiau jo storis labai svarbus ir privalo būti reguliuojamas. Plonas ir tinkamas šio šieno sluoksnis veikia kaip izoliatorius, kuris apsaugo nuo per didelės drėgmės, nuo kurios jūsų veja gali pradėti pūti bei reguliuoja deguonies kiekį, patenkantį į dirvožemį. Kaip bebūtų, per didelis tokio sluoksnio storis gali atnešti įvairiausių problemų. Pavyzdžiui, jis gali užkirsti kelią pakankamam vandens įsisavinimui ir jūsų veja paprasčiausiai pradės pūti. Be to, toks negyvos žolės sluoksnis gali blokuoti deguonies patekimą į dirvožemį, taip darydamas žalą tiek vejai, tiek dirvožemio mikro atmosferai. Būtent todėl yra naudojami aeratoriai. Jų sukuriamos skylės užtikrina, kad dirba gautų pakankamai vandens ir oro, todėl jūsų veja atrodys natūraliai ir sveikai. Jei manote, kad jums vis dar trūksta informacijos apie aeratorius, rekomenduojame paieškoti faktų internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *