Vos pieš 30 metų gyvenę žmonės Lietuvoje dar ne visi galėjo mėgautis šiltu vandeniu iš čiaupo, vonia ar tualetu ne lauke, o štai dabar net ir toks atributas kaip grindininis sildymas yra normalus ir pas dažną sutinkamas dalykas. Pramonė ir išradimai vystėsi ne tik plėtojant kompiuterinę techniką, bet ir siekiant mus aprūpinti kuo didesniu komfortu namuose. Tačiau geresnė namų aplinka reikalinga ne tik dėl komforto, bet ir dėl sveikatos. Kodėl grindininissildymas padės jūsų sveikatai?
Vonios grindys paprastai labai šaltos
Nors šaltas dušas yra giriamas ir gydytojų, tačiau dar neteko girdėti tokių pagyrų šaltoms grindims. Jeigu jūsų namuose, vonioje nėra įrengas grindininis sildymas, tuomet įprasta vonios grindų būklė bus labai šalta. Nors yra madingas ne tik keramikinis, bet ir medinis grindinys, tačiau vonioje labai dažnai visgi žmonės pakloja keramikines plyteles. Šios būna gana šaltos ir tai leidžia voniai išlikti gaiviai, kas yra privalumas pietų kraštuose. Ten nuolat žmonės dėl karščio eina kelis kartus per dieną į dušą, o išėję iš gaivaus dušo nenorėtų patekti ant kartų grindų. Keramika, akmuo, plytelės yra labai tankios struktūros, dėl to labai pralaidūs temperatūra. Tad, kai uždedate pėdą, ji nesušildo grindų, ir jos atrodo šaltos kaip ir nepaliestos. Padėjus pėdą ant medinių grindų, bus šiek tiek šilčiau, nes jos kažkiek perims jūsų kūno temperatūros. Tam, kad nereikėtų svarstyti, ant kurio reljefo statyti koją, verta turėti elektra šildomas grindis.
Karščio ir šalčio kontrastai
Sveikatai nepatiks karščio ir šalčio kontrastai, kurie tikrai bus lietuviškoje vonioje. Eisite į šiltą dušą, sušilsite (ko daugiau norisi žiemą), o vėliau stositės ant šaltų grindų, jeigu nebus ten įrengta šildymo.
Ligos, atšalus kojas
Gydytojai galėtų išvardinti daug ligų, kurias galima pasigauti atšalus kojas. Ne be reikalo viena iš dažnų liaudiškų gydymo priemonių yra tiesiog kojų šildymas. Pavaikščiojus šaltomis grindimis moterims ypač pavojinga susirgti dažna jų liga – šlapimo pūslės uždegimu. Taip pat gali būti ir kitų bėdų.