Lauktuvės emigravusiems į Švediją

Kelionė į ŠvedijąNors jau vis kalbama apie emigracijos sumažėjimą ir lietuvių grįžimą gyventi Lietuvon, tačiau iš Lietuvos į Švediją ir toliau išvyksta gyventi žmonės, o juos veja ir artimųjų vežamos siuntos. Paklausinėję vežikų, emigrantų ir jų Lietuvoje likusių artimųjų, sužinojome, ką gana dažnai mėgsta emigrantai gauti iš Lietuvos. Arba patys su savimi atsiveža, arba atsiunčia artimieji.

Lietuviškas maistas

Tikriausiai nesvarbu, kur gyvens lietuvis, jis visada ilgėsis savo lietuviškos dešros, cepelino ir varškės sūrelio. O kur dar šaltabarščių rožinė svajonė vasaros metu. Tad jeigu lietuviai gyvena šalyje, kurioje nėra įprastų mėsos arba pieno produktų, ar kažko kito, labai dažnai norima gauti tokių siuntų iš Lietuvos. Štai Švedijoje lietuviai pasigenda lietuviškos grietinės, sūrelių varškės, kai kurių kitų produktų. Juoda duona taip pat tampa lietuvių simboliu užsienyje. Tad tokių siuntų gentainiai laukia iš tėvynėje likusių artimųjų.

Vaistai

Iš Lietuvos į Švediją, pasirodo, taip pat dažnai keliauja ir vaistų siuntos. Kadangi Švedijoje viskas daug kartų brangiau, kai kuriuos itin brangius dalykus lietuviai nori pirkti namie. Jeigu kažkam reikia nuolat gerti vaistus nuo skausmų, kraujospūdžio, kontracepciją, taip pat kitokius vaistus, antidepresantus ir kt., labiau apsimoka pirkti Lietuvoje. Kai kas netgi įsigudrina ir nusiperka Lenkijoje. Ten, kur išvis pigu. Taigi, tokios siuntos taip pat keliauja lietuviams Švedijon.

Lietuviškos cigaretės

Nors ir neskamba romantiškai, tačiau lietuviai niekuomet neatsisako užsisakyti lietuviškų cigarečių vieną – kitą bloką iš Lietuvos. Tiek, kiek galima vežtis patiems. Tiesa, vežėjai, kurie veža tik siuntas be žmonių, dažniausiai tokių dalykų neveža. Mat pilnas furgonas cigarečių ar alkoholio bus traktuojamas kaip kontrabanda. Tokius dalykus gali vežtis tik patys emigrantai ar jų artimieji, kertantys Lietuvos – Latvijos sienas, o vėliau patenkantys ir į Švediją.

Palikti daiktai

Persikraustymas į užsienio šalį užtrunka ilgai, tad taip pat žmonės siunčia ten ir Lietuvoje likusius daiktus. Tai yra labai skirtingi, įvairūs daiktai, ir jų nedideli kiekiai paprastai keliauja į naujus namus sulig kiekviena siunta.

3 komentarai

  1. Labai dažnai siunčiame lauktuvių lietuviškos duonos emigravusiems giminaičiams. Siuntimas itin patogus ir dažniausiai greitas. Gal būt daugelis nežino, bet taip pat yra galimybė surasti savo siuntą pagal siuntos kodą. Manyčiau tai itin patogu norint informuoti giminaičius kada tiksliai juos pasieks siunta.

  2. Lauktuvės

    Juoda duona tikrai yra kažkas tokio, kaip ir lašiniai. o iš simbolių man labai patinka koks drabužis su užrašu. Labai džiaugiausi gimtadienio proga gavusi marškinėlius su užrašu Lietuva. Na ne tiesiog paprastus, bet moteriškus ir stilingus. Gal dar kam pasitarnaus ši idėja ;)

  3. Mes kai važiavom pas giminaičius į Švediją, išsinuomavom automobilį, prikrovėm įvairaus maisto, suvenyrų, buvo labai nustebinti, kad pasistengėm. Lietuviškos duonos irgi nepamiršom :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *