Ribos investuotojams

Tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems investuotojams MetaTrader prekybos terminalas – puiki galimybė užsiimti investavimu finansų rinkose. Deja, dauguma pradedančiųjų bijo, jog jiems iš pat pradžių nepavyks daug uždirbti. Tikra tiesa. Pradedant investuoti, tikrai nepavyks iškart uždirbti aukso kalnų. Jų tikėtis neverta, tačiau reikėtų tikėtis ko kito. Ko? Pirmiausia reikėtų tikėtis to, kad pavyks neišleisti per daug. Apskritai, pati pradžia visada bus nuostolinga, todėl reikia iškart turėti ribas, kurios leis pasakyti, kiek jūs galite dar investuoti, o kada jau reikia sustoti.

Rizikos yra

MetaTrader platformaKaip jau minėjome, pati pradžia nebūna sėkminga. Tiesiog jūs įgyjate teorinių žinių ir jas išbandote praktikoje. Niekas iš pirmo karto nemoka iškart kažko daryti. Teoriškai pasiskaitęs, kaip reikia važiuoti dviračiu, iškart nemokėsi to daryti. Taip pat ir su investavimu. Turite numatyti, kad pačioje pradžioje prarasite pinigų, nes tai bus mokymosi dalis. Tačiau svarbu apsibrėžti ribas, kiek jūs sau leisite mokytis ir prarasti.

Ribos pirmam mėnesiui

Patariama pirmiesiems investavimo mokymams ir mėginimams skirti iki 1000 eurų. Disponuojant tokia suma, galėsite pamatyti ir, kaip veikia rinka, kai imate didesnę sumą, ir kas vyksta su smulkiomis sumomis. Taip pat neprarasite labai daug, tačiau jau pakankamai, kad būtų gaila po mėnesio mesti šią veiklą.

Ribos ilgesniam mokymosi laikui

Numatykite laiką, kiek išvis jo praleisite besimokydami. Kaip minėjome, iškart greitų rezultatų nebus. Tačiau jų sulaukti galėsite šiek tiek vėliau, kai imsite įsikirsti, kaip vyksta tas investavimas. Verta įsivaizduoti, kad po pusmečio jau gali imti matytis rezultatai, o po metų jau galėsite sakyti, kad išmokote. Taigi, nemeskite kelio dėl takelio. Turėkite ribas laikui ir ribas pinigams. Kiek galėsite skirti investavimui per tuos mokslo metus? Pati mažiausia suma leis kažką suprasti, kaip viskas vyksta. O didžiausia gali būti per didelė ir bus per skaudu ją prarasti. Todėl rinkitės tokią sumą, kuri jums leistų mokytis, tačiau jos praradimas neprivestų prie labai didelių asmeninių nuostolių. Ribas nusistatykite iš anksto, dar prieš įkrisdami į visą šį reikalą.

Ribos nuolatiniam darbui investuojant

Vėliau, kai jau dirbsite, o ne būsite tik mokinukas, ribas turėsite turėti nuolat. Tai bus natūrali ciklo dalis. Ribos visada reikalingos, nes kartais mūsų juslės gali būti apgaulingos – geriau turėti loginę sistemą, kuri mūsų niekada neapgaus, jeigu mes jos laikysimės.

Vienas komentarats

  1. Investavimas yra labai rizikingas procesas. Tačiau ne veltui dažnai yra vartojama frazė „kas nerizikuoja, tas negeria šampano“.. Rizika atsiperka, jei rizikuojate protingai. O kaip rizikuoti ir investuoti protingai jums patars šią sritį išmanantys verslo konsultantai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *