Rūkas ir kelias

Lempos mašinomsJeigu jūsų automobilyje yra https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes geras apšvietimas, galbūt važiuoti naktį automobiliu tamsoje, per rūką, sniegą, kitus kritulius yra žymiai paprasčiau. Visgi tai niekuomet nebus pati paprasčiausia užduotis, kadangi kartais oro sąlygos gali būti ir ypatingai prastos.

Kaip važiuoti automobiliu per rūką

Kiekvienam vairuotojui reikėtų susipažinti su pradžiamoksliu, kaip važiuoti per rūką. Galbūt automobilio angel eyes žibintai ir atrodo įspūdingai, tačiau vis tiek to neužteks saugiam važiavimui. Reikės imtis papildomų priemonių. Taisyklė paprasta – kuo daugiau šviesų – tuo jus geriau matys kiti eismo dalyviai. Jeigu rūke jūs nieko į priekį nematote, tai tas pats yra atsitikę ir kitiems eismo dalyviams. Ir tai yra priežastis, kodėl jums verčiau iš visų jėgų pasistengti, kad jie ir kiti tikrai sužinotų apie jūsų egzistavimą bei matytų jus važiuojančius. Taigi, pravers viskas: mirksinti avarinė signalizacija, oranžinis švyturėlis, ilgos šviesos ir, žinoma, rūko žibintas. Būtent pastaroji lempa jums leis jaustis iš tiesų patogiai ir važinėti žinant, kad viskas yra daug geriau. Rūko žibintas pasižymi kitokiu spindulių skleidimo principu, todėl šis žibintas padeda jums patiems bent šiek tiek matyti į tolį. Kiek – sunku pasakyti. Tai priklauso ir nuo rūko tirštumo.

Kur susidaro rūkas

Aišku, negalime tik liūdėti, kad kelyje matome rūką. Iš vienos pusės, mes galbūt važiuojame ten, kur nereikėtų važiuoti. O rūkas savaime yra nuostabus gamtos reiškinys. Jis kyla drėgnose vietose: virš ir šalia upių, ežerų, pelkių. Taip pat, jeigu yra sąlygos susidaryti rūkui, jis paprastai kils ir žemiausiose kelio vietose. Tai reiškia, kad važiuodami "kalneliais" apačioje galbūt panirsite į rūką, o viršuje važiuosite tarsi virš debesų skrisdami lėktuvu. Tai tikrai įspūdingas jausmas.

Rūkas sukelia ypatingą nuotaiką

Ir visgi rūkas labai naudingas kitiems žmonėms, ne vairuotojams. Pavyzdžiui, fotografai gali užfiksuoti pačius netikėčiausius kadrus, kuomet upėse ar virš ežerų kyla rūkas. Tai labai gražūs vaizdai ir jie leidžia pajausti tarsi kažkokią magiją. Kita vertus, tai, kaip mes vaizduojame butus ir magiją – apsuptus rūko – ir yra kilę iš pačios gamtos. Juk būtent ją ir kopijuojame, kai tokiu būdu kažką vaizduojame. Taigi, rūkas sukelia tikrai pačią keisčiausią, stebuklingiausią ir įdomiausią nuotaiką. Tačiau reikia labai saugotis, jeigu vairuojate. Užtikrinti, kad veiktų visi automobilio žibintai, dar geriau – turėti ir antirūkinę priekinę bei galinę lempas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *