Šunų alergijos ir alergijos šunims

Tiek kitos veterinarijos klinikos, tiek Jakovo veterinarijos klinika dažnai sulaukia ir šeimininkų su alergiškais šunimis. Alergija ir šuo – gana suderinamas dalykas, nes iš tiesų dažnai pasitaiko, kad būna tam tikros alergijos šunims. Tačiau iš tiesų galimas ir atvirkščias variantas, kada dėl šuns alergiškas pasidaro šeimininkas, žinoma, tuomet jau kreiptis reikia nebe į veterinarą. Pakalbėkime šiek tiek apie šunų ir žmonių alergijas. Apskritai alergijos yra tas pats principas, kad ir kam ji pasireikštų. Tam tikrų maiste, ore ar skystyje esančių dalelių organizmas visiškai netoleruoja, dėl to visas kūnas siunčia pasipriešinimo reakcijas.

Šuns alergija žolelėms ir vabzdžiams

Šuo pas veterinarąŠunims alergijos dažnai pasireiškia vasarą. Paprastai žmonės nesupranta, kas čia nutiko, skambina į veterinarijos kliniką arba iškart veža savo keturkojį, nesuprasdami, kas ten vyksta, ir kas nutiko, ir ką daryti. Veterinaras ne iš karto gali pasakyti, kad tai alergija, tačiau jeigu šeimininkai gerai prižiūri ir stebi savo gyvūną, jie gali tai įtarti. Eglė pasakoja, kaip jos taksiukų veislės šuo gavo alergiją nuo dilgėlių: „Išėjome pasivaikščioti iki paupio. Turėjome ilgą pasivaikščiojimą, šunys buvo labai laimingi, lakstė po žoles, šokinėjo į upę, šuoliavo šlaitais. Per kelias valandas tikrai labai nusilakstė. Grįžome namo ir mūsų taksiukas jau iškart gulėsi ant grindų. Įtarimą sukėlė, kad laka atsigulęs, vadinasi, net galvos nepakelia. Suprantama, šunys tikrai pavargo, bet dar niekada taip keistai nesielgė. Nors šuo rodė gerą nuotaiką, vizgino uodegą, nutariau jį stebėti. Netrukus prasidėjo keisti dalykai: labai ėmė ašaroti akys, jos paraudo, viena visiškai užsimerkė, nosis liko sausa, o pro nasrus tekėjo seilės, pastebėjau, kad sunkiai kvėpuoja ir gerklė sutinusi. Buvo aišku, kad tai alerginė reakcija. Laimei, turėjau Tavygilio, o veterinaro jokio šalia nebuvo, todėl daviau tabletę. Netrukus po poros valandų šuo buvo sveikas, viskas buvo gerai. Kaip vėliau išsiaiškinome, tą reakciją sukėlė dilgėlės“.

Šuns alergijos maistui

Kitos alergijos, kurias geriausia tirti veterinarijos klinikose, gali būti dėl maisto netoleravimo. Taip, kaip tokios gali atsirasti žmogui, taip pat ir gyvūnui. Jeigu ištiriama, kad šuo netoleruoja kažkokio maisto, tuomet juo reikia nebešerti.

Kai šeimininkas alergiškas šuns kailiui…

Na o kita alergijos pusė – tai alergija kailiui ir jame esančioms dalelėms. Tai šeimininkams būdinga reakcija. Tačiau neskubėkite tokios problemos iškart spręsti atsisakydami šuns, kadangi tikrai gali būti ir kitų sprendimų būdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *